Skip to content

SM Systém v LaLoona Poprad

Nesprávne držanie tela, sedavé zamestnanie, jednostranné zaťažovanie, zlé pohybové návyky, či nedostatočná regenerácia po aktívnom športe má za následok skrátenie jednej skupiny svalov, iná skupina svalov sa oslabuje, ďalšia tuhne. Nastáva nerovnováha a od toho sa odvíjajú ďalšie vážnejšie problémy. Základom metódy SM je špirálna stabilizácia chrbtice, ktorá pohybom paží aktivuje šikmé brušné svaly a naťahuje chrbticu smerom hore. To umožňuje liečbu, prevenciu a regeneráciu chrbtice a veľkých kĺbov. Spája rehabilitačnú liečbu s prevenciou, regeneráciou s kondičným tréningom v jednotnom metodickom postupe. Autorom je bývalý športovec a renomovaný český lekár MUDr. Richard Smíšek.

SM Systém vychádza z dôkladného anatomického poznania a klinických štúdii. Pomenovanie SM Systém znamená – stabilizáciu a mobilitu. Cvičenia stabilizujú telo (chrbticu) a zároveň vytvárajú pohyb – mobilitu.

 SM SYSTÉM JE

            –  komplexný systém starostlivosti o pohybový aparát človeka

           – špeciálne cvičenie, ktoré pomáha stabilizovať a mobilizovať naše telo

           – účinná prevencia pre vznik ochorení chrbtice a celého pohybového aparátu

           – súbor účinných a jednoduchých cvikov, založených na aktiváciu svalových špirál

           – pomáha pri liečbe bolestí chrbtice, skolióze, hernii disku, posunoch stavcov a  medzistavcových platničiek, hyperlordóze, hyperkyfóze

           – rieši ploché nohy, haluxy

           – pomáha pri sťahovaní diastázy

           – posilňuje panvové dno

           – vhodný pre deti od 5 r., seniorov, aj pre tehotné ženy

 

     SM Systém a/alebo operácia:

   Operácia chrbtice odstraňuje sekundárny prejav nesprávneho držania tela  a nerovnováhy vo svaloch – poškodenú časť platničky. Neodstraňuje príčinu jej degenerácie. Preto sa na základ celosvetových štatistík len 1/3 ľudí po operácii chrbtice cíti lepšie. Tretina sa cíti rovnako a tretina dokonca horšie ako pred operáciou. Tzv. syndróm neúspešnej operácie chrbta ukazuje, že do 1 roka po operácii majú pacienti, ktorí neodstránili nesprávne držanie tela a nerovnováhu vo svaloch, poškodené ďalšie 2 – 3platničky, ktoré degenerujú o 50% rýchlejšie.

 

SM-systém je komplexný liečebný program, ktorý odstraňuje príčinu poškodenia platničiek. Navracia človeku schopnosť špirálovej stabilizácie tela pri pohybe, rovnováhu vo svalocha správne držanie tela. To umožňuje regeneráciu chrbtice pri každom kroku.

LaLoona Poprad

SM Systém (SPS) cvičíme ako individuálne cvičenie vo vopred dohodnutých termínoch.
Kontaktujte inštruktorov a dohodnite si termín!

Masáže, SM Systém, pilates

Lenka

Masáže, SM Systém, pilates
Pilates, SM Systém, Kondičné posilňovanie

Ján

Pilates, SM Systém, Kondičné posilňovanie